Barunčina vyhlídka

Ze zahrady máme nádherný výhled do krajiny. Tohoto kouzelného výhledu a posazení do krajiny bylo docíleno v roce 1931, kdy byl dům vystavěn, a jako své letní sídlo ho využívala rodina Polákových z Prahy. Správcem byl jmenován pan Jiránek, který citlivě okolí domu upravoval.

Na zahradě u naší vily se nachází Barunčina vyhlídka

Necelých 50 metrů od domu je situována Barunčina vyhlídka, která zvedá hodnotu a atraktivitu místa - se 444 m.n m. slibuje překrásný výhled d o krajiny. Jako na dlani je blízké i vzdálené okolí, Červený Kostelec, Česká Skalice, Hradec Králové, Kunětická Hora a celé panorama Orlických a Krkonošských hor.

Celé okolí máte z naší zahrady jako na dlani

K Barunčině vyhlídce se dá dojít dvěma způsoby. Přes zahradu nebo okolo zahrady. Přes zahradu procházíme malým parkem. Hlavní dominantou je překrásný exemplář Liliodendrom tulipifera – liliovník tulipánokvětý. Vysazený byl na začátku 30. let, čítá tedy okolo 80 let. Strom pochází ze Severní Ameriky, jeho pravou krásou je vzdušná koruna a listy tvaru tulipánu. Stejné stromy můžou obdivovat návštěvníci Pražského Hradu, kde je vysázená alej.

Při procházce parkem míjíme stejně krásný, starý a vzrostlý Fraxinus excelsior „Pendula“ – jasan ztepilý s převislou korunou. Tmavé černé pupeny jsou na jasanu výrazné a vždy viditelné. Co nás jistě upoutá před příchodem k vyhlídce, je hradba vzrostlých Rhododendron – pěnišníků – i ty jsou přes 80 let staré. Krásné narostlé kusy působí jako cenná sbírka, přenesená z dendrologické zahrady, na jaře vykvetou a rozzáří celou zahradu. Naproti pěnišníkům je solitérně vysazená Azalea, i ta na jaře rozzáří krajinu svými květy. A pak se již blížíme k vyhlídce, v cestě stojí ještě nálety, dnes již vzrostlých bříz – Betula pendula. Pocit parku podtrhovaly 2 vzrostlé smrky stříbrné – Picea pungens. Vichřice v zimě 2008 je položila k zemi, a proto byly v roce 2010 vysazeny stromy nové.

Druhá cesta k Barunčině vyhlídce vede okolo parku. Dříve byl orámován keři, které byly udržovány řezem. Časem a neúdržbou se z nich stal nevzhledný porost, proto byl odstraněn a vysazen nový živý plot z keřů vhodných pro ptactvo, hnízdění, okrasné květem, plodem. Příkladem je Viburnum - kalina, Spiraea -tavola, Symphoricarpos - pámelník, Staphylea - klokoč, Forsythia – zlatý déšť, Syringa - šeřík, Weigela - waigelie, Kolkwitzia - kolkvicie.

No není to krásné prostředí pro Vaši svatbu?

Přemýšlíte o netradičním místě pro Váš jedinečný svatební den? Co takhle uspořádat svatbu v malebné přírodě, na zahradě Vily BARBORA, s překrásným výhledem až na pohoří Orlických hor.

Naše zahrada je pro tento účel jako stvořená. Připravený máme i zahradní altán, ve kterém je možné uspořádat svatební obřad. Svatební hostina může probíhat ve všech prostorách naší Vily. Matrika v obci. Ozvěte se nám pro bližší informace.

 
Načítání ...