Restaurace

Stylová restaurace zařízená původním starožitným nábytkem

Sezónní a místní suroviny. České speciality a tradiční podkrokonšská jídla jako je například kyselo ochutnáte jedině v rodinném penzionu Vila BARBORA. Čeká na Vás domácí kuchyně i hřejivá atmosféra. Přijďte pobýt...

 
 

Podkrkonošské speciality

Stylová, prostorná restaurace, zařízená původním starožitným nábytkem, nabízí klasickou českou domácí kuchyni, doplněnou o speciální nabídku tradičních podkrkonošských jídel. Naším cílem je dopřát Vašim chuťovým pohárkům maximální požitek, proto naše menu pravidelně obměňujeme, abychom Vám nabízeli pouze pokrmy připravené z čerstvých, sezónních surovin. Samozřejmostí je i nabídka vín, která pečlivě zohledňuje momentální nabídku pokrmů.

Pohostinství v rodinné atmosféře, uprostřed okouzlující přírody

Prostor restaurace je rozdělen do dvou částí – jídelní a kavárenské. Zastavit se proto u nás můžete i jen na vynikající kávu a k ní si vybrat jeden ze široké nabídky našich čerstvých domácích dezertů.

Za příznivého počasí je prostor restaurace rozšířen navíc i o venkovní posezení na slunné terase, která nabízí výhled do kouzelné okolní krajiny.

A jak to bylo v době Babičky?

„A co snídáš?“ ptala se kněžna. – „Jsem od malička naučena snídat polívku, nejvíc kyselo, na to my v horách držíme. Kyselo a brambory k snídani, k obědu brambory a kyselo a k večeři jakbysmet; v neděli kousek ovesného chleba. To je strava chudého lidu v Krkonošských horách celý rok a děkujou Pánubohu, když o to nouze není, ale bývá často, že se ani outrobu nenajedí.

Více do kraje, to už má každý trochu hrachu, bělejší mouky, zelí a všelicos, také kousek masa do roka; těm je už hej. Ale na panská jídla se nesmí sprostý člověk navykat, to by brzy ve psí byl. Také by mu ty lahůdky málo síly dodaly.“ – „To se mejlíš, stařenko, taková jídla jsou velmi silná, a kdyby ti lidé mohli mít každý den kus masa a dobrého napití, myslím, že by jim to více síly dodalo než všecka ta jídla co za celý den snědí,“ řekla kněžna. ….výňatek z Babičky od autorky Boženy Němcové.

Otevírací doba restaurace

Čt - Ne: 11:00 - 22:00

Akceptujeme tyto platební karty:

Master Card Electronic, Maestro, Mastercard, Vpay, Visa, JCB, Diners Club International

Oslavy, večírky, firemní akce ve Vile BARBORA

Sháníte klidné místo pro uspořádání oslavy narozenin v kruhu Vašich nejbližších? Nebo si naopak chcete pořádně užít večírek pro 40 lidí? S obojím Vám rádi pomůžeme.

Vzhledem k možnosti ubytování 18 hostů se náš penzion výborně hodí i pro konání menších firemních školení a konferencí. Ozvěte se nám pro bližší informace.

 
Načítání ...
https://www.traditionrolex.com/33